Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] Szybko brudzący się tył w kombi (klapa, szyba)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2FL] Szybko brudzący się tył w kombi (klapa, szyba)

    A ile dolewasz/dolewałeś?
    pitt51

  • #2
    [O2FL] Szybko brudzący się tył w kombi (klapa, szyba)

    Przepraszam, jeśli gdzieś już ktoś to pisał, ale prośba o Wasze wskazówki, co zrobić by w OC2FL Kombi spowolnić szybkość brudzenia się tylnej klapy i szyby. Wiem że to przypadłość wielu kombiaczków. Wyjeżdżam z myjni , robię 3-5 km, i jeśli na dworze jest pogoda jak dziś , tylna klapa / szyba są po kilku km są brudnawe. Czy jakiś spojlerek z tyłu może to spowolnić?

    Dziękuję za wszelkie wskazowki
    Marcin.

    Komentarz


    • #3
      Nie niema bo to aerodynamika karoseri auta robi, jedne kombi się mniej brudzą i wolniej a drugie szybciej, możesz sobie kupić taki środek do szybkiego umycia auta jak jest delikatnie zbrudzone. Też mnie to denerwuje ale co zrobić albo pakowne kombi i brudzące sie albo sedan pozostaje
      Mastershine - Auto Detailing Studio

      Komentarz


      • #4
        Trochę daje niewidzialna wycieraczka na tylną szybę w kombi...

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez demmsi
          Trochę daje niewidzialna wycieraczka na tylną szybę w kombi...
          Dokladnie,Rain-x lub Autoland.Warto tez lakier woskiem potraktowac,zawsze to brud mniej sie lapie i latwo go zmyc.
          Nastepny bedzie sedan hahah
          Kondziu

          OCP

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez demmsi
            Trochę daje niewidzialna wycieraczka na tylną szybę w kombi...
            A dałeś to kiedyś na tylną, że polecasz? U mnie robią się dziwne plamy jak używam ogrzewania i zasadzie niewidzialna wycieraczka nadaje się tylko na boczne szyby.
            Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez andrzej111
              A dałeś to kiedyś na tylną, że polecasz?
              Od lipca/sierpnia mam na tylnej szybie i na bocznych. Negatywnych efektów nie zauważyłem.
              Środek nałożony od Autolandu dwukrotnie, bardzo dokładnie na szyby.

              Komentarz


              • #8
                mkulb, mozna jeszcze dołożyć chlapacze na tylną oś zawsze też coś dają. swoją drogą nawoskować jakims fajnym woskiem też nie zaszkodzi równiez posiadam niewidzialną wycieraczkę rain-x na wszystkich szybach, potrójnie nakładana, i zadnych negatywnych obajwów a z kim bym nie jechał to w szoku ze wycieraczek praktycznie nie używam a reszta szyb suchutka
                OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                Auto Detailing: Dream Car Studio
                (znajdź również na fb)

                Komentarz


                • #9
                  U mnie Rain-x przy włączonym ogrzewaniu a później nawet bez ogrzewania zrobił białe plamy i smugi.
                  Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez andrzej111
                    U mnie Rain-x przy włączonym ogrzewaniu a później nawet bez ogrzewania zrobił białe plamy i smugi.
                    Mozliwe ze.popelniles jais blad podczas aplikacji.Nie do konca wyczysciles szyby,moze za duzo srodka dales a moze za malo poperowales go.Roznie moze byc.Ja dzis zaaplikowalem Rain-x zobaczymy co siie bedzie dzialo
                    Kondziu

                    OCP

                    Komentarz


                    • #11
                      Trzeba do tego przywyknąć, że tylnia szyba klapa będzie brudnawa.... - sam od 2 m-cy mam kombi i zdecydowanie widze różnice ws. do poprzednich aut. Bo to co wcześniej zostawało na zderzaku to teraz w jakimś % jest na szybie/klapie
                      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                      Komentarz


                      • #12
                        masz założone chlapacze?? Zdecydowanie zmniejszają brudzenie się tylnej części kombiaków , i zdecydowanie pogarszają wygląd!! Ja zdjąłem dzień po wyjeździe z salonu. A niech się brudzi!!
                        NOWA TWARZ http://www.wrzuta.pl/obraz/x1NMSALRtR/
                        Bilstein B4+tarcze ATE PD+klocki ATE - SUPER ZESTAW !!
                        Wojtisek - bokiem do przodu to jest to !!!!
                        171 KM ; 402 Nm obr/min
                        Nie sztuką jest zabić muchę przednią szybą, sztuką jest zabić ją boczną...

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez wojtisek1
                          Zdecydowanie zmniejszają brudzenie się tylnej części kombiaków
                          zdecydowanie się z tym nie zgadzam :wink:
                          czy masz chlapacze z tyłu czy nie klapa i tak będzie brudna

                          Zamieszczone przez wojtisek1
                          zdecydowanie pogarszają wygląd
                          zgadzam się

                          warto zakładać chlapacze z przodu, żeby uniknąć wypiaskowania progów, tył nie ma żadnego znaczenia
                          przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                          wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                          Komentarz


                          • #14
                            Ja wlasnie wróciłem z wyjazdu z gor, jeszcze tak upierdzielonego samochodu to nigdy nie mialem . Klapa,blotnik i szyba tylna cała czarna, w drodze musialem rejestracje przeczyscic + lampki zeby cokolwiek bylo widac

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez piotrek_gdy
                              żeby uniknąć wypiaskowania progów, tył nie ma żadnego znaczenia
                              ja tam wole jechać za autem co ma chlapacze z tyłu....., a nawet bym był za tym żeby to było obowiązkowe
                              Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                              Komentarz


                              • #16
                                Gdy jest taka pogoda jak teraz, to choćby ch.j na ch..u stawał, to kombi się brudzić będzie. Mówię z doświadczenia użytkowania Octavii I i Astry II.

                                >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez kabanos
                                  Gdy jest taka pogoda jak teraz, to choćby ch.j na ch..u stawał, to kombi się brudzić będzie. Mówię z doświadczenia użytkowania Octavii I i Astry II.
                                  "Lubię to "
                                  NOWA TWARZ http://www.wrzuta.pl/obraz/x1NMSALRtR/
                                  Bilstein B4+tarcze ATE PD+klocki ATE - SUPER ZESTAW !!
                                  Wojtisek - bokiem do przodu to jest to !!!!
                                  171 KM ; 402 Nm obr/min
                                  Nie sztuką jest zabić muchę przednią szybą, sztuką jest zabić ją boczną...

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez piotrek_os
                                    ja tam wole jechać za autem co ma chlapacze z tyłu....., a nawet bym był za tym żeby to było obowiązkowe
                                    POPIERAM!!!
                                    I nie chodzi tylko o brud ale też o strzelające kamienie, poobijany lakier i potłuczone szyby

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      metan, a niby w czym ci pomoże/ochroni chlapacz na aucie osobowym kombi takim jak O2?
                                      to co opisujesz to raczej ciężarowe auta a one mają fartuchy a nie chlapacze
                                      osobówka ma za mały prześwit a zwłaszcza O2 ma długi tylny zwis
                                      stań obok auta i wykreśl teoretyczną drogę kamienia spod tylnego koła do twojej szyby
                                      niejednorotnie dostałem kamieniem w szybę(czy blachę) ale jakoś nigdy z osobówki
                                      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        piotrek_gdy, chyba nie masz tylnich chlapaczy, bo byś widział co na nich zostaje.....
                                        Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          piotrek_os, mam RSa więc nie mam tylnych :szeroki_usmiech
                                          w audiku też nie mam tylnych a to też avant ale też obniżony :wink:
                                          ale też wiem co tam "zostaje" i wiem, co nie zostaje- IMHO nie ma możliwości uniknięcia brudu na klapie z chlapaczami a osłona w przypadku kamieni jest bardziej niż wątpliwa

                                          ciekawe jest to, że np po jeździe na autobahnie w DE w deszczu nie mam brudnego auta tak jak w PL - a więc to nie chlapacze chronią a czysta jezdnia :diabelski_usmiech

                                          jak macie wątpliwości zobaczcie testy nadwozi w komorze aerodynamicznej i to jak układa się struga powietrza za autem
                                          przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                          wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez piotrek_gdy
                                            metan, osobówka ma za mały prześwit a zwłaszcza O2 ma długi tylny zwis stań obok auta i wykreśl teoretyczną drogę kamienia spod tylnego koła do twojej szyby
                                            O2 może i ma długi tylny zwis ale on nie zasłania całej szerokości koła. Oryginalne chlapacze dopiero zasłaniają całą szerokość opony ale są bardzo krótkie, praktycznie nie wystają spod zderzaka.


                                            Zamieszczone przez piotrek_gdy
                                            metan niejednokrotnie dostałem kamieniem w szybę(czy blachę) ale jakoś nigdy z osobówki
                                            No ja niestety dostałem 2 razy w szybę i zawsze był to samochód osobowy.



                                            Rozumiem gust części właścicieli pojazdów, że chlapacze się nie podobają.
                                            Proszę również o zrozumienie, że chlapacze zmniejszają brudzenie pojazdów jadących z tyłu oraz zmniejszają prawdopodobieństwo uszkodzeń lakieru i szyb.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamontowanie chlapaczy moim zdaniem powoduje, że samochód jest upieprzony jakby drobniejszym brudem... nie oznacza to, że jest mniej brudny, jest brudny tak samo tylko jakby ze spraya pociągnąć

                                              Ja zamontowałem chlapacze po tym jak oberwałem w próg kamieniem, który wystrzelił spod mojego własnego koła... skończyło się na naprawianiu baranka. Mam wrażenie, że to podstawowa ich zaleta. Zdecydowanie mniej słyszę tłuczenia się kamieni po blachach...

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamontowalem chlapacze (te krotsze, "ladniejsze" - zwane style) z przodu i z tylu. Znacznie mniej slychac odglosy piasku sypiacego sie po samochodzie. Tak jak kolega wyzej pisal, auto ubrudzone jest drobniejszymi czastkami, ale z tym sie nie wygra. Mam nadzieje, ze z tylu tez nie podnosze takiej kurtyny blota, jak auta jadace bez chlapaczy. Te czesto w deszczu wygladaja z tylu jak auto F1 podczas deszczowego wyscigu :wink:

                                                W tamtym roku przejachelem przez Austrie w zimie okolo 400-500 km i auto w ogole nie bylo brudne. Bylo mokre, a warunki byly tragiczne. Deszcz, snieg, deszcz, chlapa itd. Widocznosc jak podczas wspomnianego wyscigu F1.

                                                Teraz mamy dosc lagodna zime. Czytam w gazecie, ze miasto oszczedzilo na walce ze sniegiem. Mogliby moze choc czesc tych srodkow przeznaczyc na walke z blotem i brudem po jesieni. Praktycznie poza centrum/starowk Krakowa wszystkie ulice sa usyfione po brzegi i mycie auta skutkuje tylko na 2-3 dni. W okolicy kilka budow, a te wiadomo - powoduja wywozenie ogromnych ilosci blota na jezdnie. Ruszaniu spod swiatel towarzyszy czesto wlaczenie sie ASR-a. Konluzja jest taka, ze nasze miasta i ulice sa strasznie brudne.
                                                Była: Skoda Fabia Combi 1.4 BKY 2006
                                                Obecna: Skoda Octavia Combi FL 1.4 TSI 2011 CAXA
                                                Silnik obecnie smaruje Mobil1 0w-40

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Brudny zadek to jedno ale jak ten brud pięknie poleruje lakier. Po kilku latach widać sporą różnice między bokami a tyłem.

                                                  Natomiast jal jest sporo wody to ona dobrze myje szczególnie przy większych prędkościach. To co jest teraz - jedgnie wilgotna droga, brudzi auto tragicznie. Dużo drobinek lata a to co upadnie na karoserię łatwo zasycha.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X